poniedziałek, 18 maja 2015

15 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka (0-3 lata)

Za niecałe dwa tygodnie święto naszych pociech. 
Szukając pomysłu na prezent na Dzień Dziecka przejrzałam ofertę kilku sklepów internetowych.
Wybór oczywiście ogromny i bardzo trudno zdecydować się na konkretną rzecz...

Wybrałam jednak kilka pozycji dla każdej grupy wiekowej, a następnie utworzyła kategorie cenowe.

Efekty moich poszukiwań zaprezentuję w trzech kolejnych wpisach w tym tygodniu.

Na początek coś dla najmłodszych, czyli dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do ok. 3 lat.

- prezenty do 50 zł

Przyjaciele do wanny - Donald i Mickey zapraszają do kąpieli i zawsze są gotowi do zabawy. Każda kąpiel będzie teraz wyczekiwaną przyjemnością w życiu każdego dziecka. 


Muzyczna mata edukacyjna ze zwierzątkami - Dzięki tej zabawce dziecko poznaje podstawowe dźwięki i melodie, ćwiczy słuch i wyobraźnię, oraz wyrabia w sobie zdolności manualne. Maluch gra melodyjki używają swoich nóżek.


Puzzle warstwowe Stajnia - Wyróżniające się pomysłowym wykonaniem oraz przyjemną dla oka kolorystyką puzzle. Będą idealną pomocą wzmacniającą koncentrację oraz zdolność logicznego myślenia. Zadanie dziecka polega na odkrywaniu kolejnych warstw i odkrywaniu co kryje się pod nimi. Odkrywając i zakrywając kolejne elementy zobaczymy co dzieje się na farmie.


Bączek dla dzieci - Zabawka ponadczasowa.Świetnie rozwija zdolności manualne, uczy cierpliwości i wytrwałości w podejmowaniu coraz to nowych prób puszczenia bączków w ruch.
Zestaw Narzędzi dla Murarza - Zestaw zawiera kask ochronny, kielnię murarską, pacę tynkarską, poziomicę i formę do kształtowania cegieł, słowem - wszystko, czego potrzeba budowniczemu do położenia fundamentu pod budynek.

- prezenty do 100 zł

Wielofunkcyjna kostka edukacyjna "Słońce" - Na każdej ze ścianek dziecko odnajdzie coś atrakcyjnego, np. pętlę motoryczną, ksylofon, sorter kształtów i inne. Wszystkie te rozwiązania pozwalają ćwiczyć motorykę i sprawność dłoni, a także dostarczają potrzebnych do prawidłowego rozwoju bodźców wzrokowych, słuchowych i ruchowych.


Zebra zabawka do ciągnięcia - na zebrze umieszczono zębate koła z różnymi kolorowymi motywami. Przy wkładaniu koła zaczepiają się z kołami zebry obracając na wyścigi. 
Zabawki do ciągnięcia na sznurku poprawiają zdolności motoryczne dzieci, a także dobrze wpływają na ogólną zręczności i koncentrację dzieci.


Krokodylek - zabawka do pchania - Śliczny, drewniany krokodylek zabawnie człapie nóżkami podczas spaceru. Maluszkowi na pewno spodoba się taki towarzysz pieszych wycieczek. Pchanie przed sobą zabawki poprawia u dziecka koordynację wzrokowo-ruchową i równowagę.


Gra balans Pieski - Składa się z dwóch piesków siedzących na balansującej huśtawce. Zadanie dziecka może polegać np. na stworzeniu z klocków postaci pieska. Trochę starsze dzieci mogą spróbować balansowania tzn dodawania i odejmowania elementów w takim sposób aby oba pieski były na tym samym poziomie.


Sorter-Giętkie robaczki w czterech kolorach - Zadanie dzieci polega na tym, by na przymocowane do drewnianej podstawki paliki włożyć w odpowiedniej kolejności kolorowe, drewniane koła. Trzeba zadbać o to, by robaczki były jednokolorowe, a więc nie dopuścić do pomieszania kolorów krążków, z których się je konstruuje oraz dopilnować właściwego kształtu robaczków. Zabawa krążkami do sortowania rozwija spostrzegawczość, umiejętność dopasowywania do siebie kształtów oraz rozpoznawania kolorów. Robaczki umocowano na elastycznych linkach, dzięki czemu można je wyginać we wszystkie strony.


- prezenty powyżej 100 zł

Chodzik dla dzieci "MICO" - wykonany ze stabilnego, kolorowo polakierowanego drewna. Zabawka pomaga dziecku w stawianiu pierwszych kroków, dodatkowo stanowi centrum edukacyjne, które pomaga w rozwoju wyobraźni i zdolności motorycznych dziecka.

Lalka Shona, w walizce -  znana podróżniczka, często wybiera się na wycieczki, dlatego ma specjalną walizkę w której może zamieszkać. Walizka posiada dużo miejsca oraz szafę na ubranka.


Domek dla królika - Mieszkanko króliczka w całości wykonano z drewna. Zamykane wejście zabezpiecza króliczka przed wypadnięciem, a przymocowana do dachu rączka ułatwia przenoszenie zabawki z miejsca na miejsce. Uroku całości dodaje wycięte w ściance domku serce, a dołączona marchewka i pojemnik na wodę uczą malca zasad właściwego opiekowania się własnym zwierzątkiem.

Muzyczna lokomotywa - wesoła, muzyczna zabawka wspomagająca dziecko podczas nauki pierwszych kroków. Wagonik spełnia rolę siedziska, ale można go w bardzo łatwy sposób odłączyć i wtedy lokomotywa, wyposażona w kierownicę-uchwyt świetnie spełnia rolę muzycznego chodzika. Przyciski funkcyjne umieszczone na dachu lokomotywy są klawiszami prostego pianinka, które wydają dźwięki ucząc dziecko tworzenia prostych melodii.
Wózek dla lalek - Wózek – pchacz – chodzik to 3 w 1 będzie służyć nie tylko do wożenia ulubionej laleczki, ale także, dzięki szeroko rozstawionym kółkom oraz wygodnemu uchwytowi, pomoże Twojemu dziecku w nauce chodzenia.Wózek wyposażony jest w mnóstwo wspaniałych elementów uatrakcyjniających zabawę: grzechotki, książeczkę oraz pozytywkę, którą uruchamia się naciskając na brzuszek misia. Dzięki wygodnej rączce i podstawce na kółkach dziecko swobodnie postawi pierwsze kroki.

Brak komentarzy :

:a   :b   :c   :d   :e   :f   :g   :h   :i   :j   :k   :l   :m   :n   :o   :p   :q   :r   :s   :t

By dodać emotkę, w okno komentarza wpisz jej kod (dwukropek i literkę).

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek